ELEKTROKOLA APACHE

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

Pokud chcete hned nakupovat, eshop najdete dole,  hned pod tímto úvodním článkem (nabídka modelů bude ještě v dohledné době doplněna) 

 

Elektrokola Apache 

Elektrokola české značky Apache byla vůbec první domácí značkou, která své rámy osazovala středovými motory Bosch. Díky spolupráci s průkopníkem v oboru, rakouskou značkou KTM. S elektrokoly Apache pracuje od roku 2008 !. V současnosti je nejprodávanější značkou elektrokol na českém trhu s více jak čtyřiceti modely v nabídce. Proto jsem se rozhodli obohatit nabídku eshopu o tuto českou značku. Pokud nejste rozhodnutí, jaký model zvolit, rádi vám poradíme. Jako malou upoutávku jsme pro vás připravili kolekci fotografií a krátké info.

 elektrokola apache 2016

Najdeme všechny současné systémy elektrického pohonu. Základ tvoří pohonné jednotky Bosch, vždy v několika verzích motorů a baterií. Středové pohony jsou k dispozici také od značek Shimano a nově i Bafang. Tento středový pohon spíše méně známého výrobce, který je ovšem specialistou s dlouholetými zkušenostmi, má oproti konkurenci o mnoho vyšší točivý moment. Proto Bafang stojí za úvahu. Stejná značka produkuje i zadní nábojové motory 8FUN, které jsou v současnosti stejné rozšířené ve světě, jako Bosch mezi středovými pohony. Apache má samozřejmě v nabídce cenově dostupnější stroje se zadními pohony právě této značky. 

 

elektrokola apache

 

(Fotografie z prezentací  Apache jsou našim dílem a  jsou chráněny autorským zákonem )  

 

POHONY, KTERÉ APACHE VYUŽÍVÁ ...........................

 

Bosch Ebike System

Elektrokola se masově rozšířila díky středovému pohonu německé značky Bosch. Už prakticky neexistuje renomovaná značka, která by si dovolila ebiky ignorovat. Bosch také nejvíce přispěl k přechodu elektrokol na sportovní a terénní.

 

Pokud vás zajíma přesný dojezd vašeho budoucího elektrokola s pohonem Bosch, můžete využít kalkulátor dojezdu přímo na stránce Bosch Ebike System. Stačí jen nastavit hmotnost jezdce, průměrnou rychlost, otáčky, povahu terénu, povrch atd. Dle našeho názoru to hodně odpovídá skutečnosti. (odkaz kliknutím na obrázek)

 

 elektrokola bosch

 

   Středový pohon je momentálně nejlepším řešením pro terénní elektrokola. Elektrický středový pohon nebude šlapat za vás, ale je to jen jakýsi posilovač, který funguje jako podpora. Dá vám více svobody v rozhodování, jak momentálně naložíte se svými silami. Jízda na elektrokole se středovým pohonem Bosch je opravdovou lahůdkou. Zaléží jak účinný režim asistence zrovna máte zapnutý, podle toho se budete buď pohodlně "vozit" a nebo plnohodnotně "makat", jako na klasickém kole.

 

  Elektrokola  dodáváme již námi seřízená a sestavená ve speciálním velkém přepravním boxu, kam se vejde s rezervou již smontovaný stroj, nebo lze odebrat osobně kolo kompletní u nás v provozovně. V rámci Prahy a okolí jsme schopni zdarma seřízené elektrokolo dodat osobně i k vám domů.

První garanční prohlídka je zdarma, pokud narazíte na nižší konkurenční cenu, tak vám rozdíl dorovnáme. 

 

  Oproti předchůdci, který se stále vyrábí v provedení Classic plus , je nový středový pohon Bosch pro terén mnohem vhodnější. A nejen to, v podstatě se celá kategorie bicyklů se středovými pohony díky nové jednotce posunula na jinou vyšší úroveň.


Motor je nyní výrazně tišší, lehčí, bezúdržbový, v případě vyššího modelu i výkonnější, nová baterie je menší a celkově je nový systém mnohem kompaktnější, do rámu perfektně sedne. Opticky tak nenarušuje vzhled klasického bicyklu


Inovace elektropohonů Bosch  se  promítají do finálních výrobků vždy až  po několika letech. Na další dva roky se plánuje pouze rozšíření sortimentu o nový ovládací panel s navigací a komunikací s chytrým  telefonem, který by měl částečně i mít možnost individuálně ladit výkon motoru. Bude plně kompatibilní s jednotkami Bosch Ebike Systém , takže se nemusíme obávat, že drahá investice se nám brzy  znehodnotí, jako třeba u smartphonu, či PC. Důkazem může být Bosch Classic Plus, který se stále vyrábí již čtyři roky a jistě i dále bude

Bosch Drive Unit  

horske elektrokolo bosch felt


Pohonná jednotka umístěná uprostřed rámu je z hlediska těžiště tím nejvhodnějším místem.  Elektrokolo má díky ní bezproblémovou průchodnost terénem. Světlou výškou poráží i klasické kolo s velkým převodníkem, protože zde řetěz pohání jen miniaturní převodník, ovšem šlapeme jako s klasickým větším převodníkem, pouze se nemusíme tolik obávat kamenů, kořenů či o nohavice kalhot. U mini převodníku se také snižuje na minimum  riziko padání řetězu. Vyrábí se verze 15, 18 a 19, 20 zubů, dle konkrétního typu elektrokola. Pro reálný převod je vždycky potřeba vynásobit 2,5x.Mýtus, že ebky s Boschem jedou dobře s 250W do kopce jen proto, že mají mini převodníček vepředu je tady omyl. Díky vnitřní převodovce je poměr převodů shodný s klasickými koly, ovšem výhodu máme v lepší průchodnosti terénem, eleminuje se také padání řetězu.


U nového systému je pohonná jednotka  výrazně „chytřejší“. Nyní pracuje s třemi sensory, které jsou schopny zjišťovat informace až 1000x za sekundu, které zpracovává nový 32 bitový procesor. Měří se síla, kadence a rychlost. Změny převodů tak můžou být s rychlostí motoru a kroutícím momentem prováděny mnohem efektivněji, takže vše je okamžité, plynulé a zároveň co nejúspornější. Řazení je hladší, šetří se motor i řetěz. Systém je tak odolnější k opotřebení.


Systém středového pohonu pracuje do rychlosti 25 km/h, pokud jí překročíme, automaticky se vypne. Toto řešení si vyžádala evropská legislativa. Bosch pro některé státy vyrábí i ostrou verzi elektromotoru, jedná se o naprosto totéž, ale výkon 250W již není elektronicky omezen. Můžeme tak dosáhnout rychlosti až 45 km/h. Tím se ale dostáváme mimo kategorii jízdních kol, takovýto stroj musí mít registrační značku, zpětná zrcátka, povinné ručení. Samozřejmě i spotřeba baterie je pak vyšší.

Středový pohon Bosch 2014 můžeme mít namontován na elektrokole ve dvojím provedení. Zas tak se od sebe neliší, mají společné akumulátory i ovládací cyklocomputery, jediné, co je odlišuje je kroutící moment a rozsah asistence


Bosch Active Line


Je určen pro aktivní jezdce. Design je uzpůsoben tak, aby co nejlépe motor „zapadl“ do rámu. Umožňuje výbornou průchodnost terénem, jednotka Bosch Drive Unit je popsána výše. Najdeme ho na elektrokolech především střední třídy, myšleno v terminologii „Bosch“ kde střední třída začíná těsně pod 60ti tisíci Kč. Vzhledově Bosch Active Line poznáme podle šedé barvy na pohonné jednotce i cyklocomputeru. I když by se zdálo, že Performance Line najdeme hlavně na městských a crossových kolech, najdeme ho i na elektrokolech horských, celoodpružené verze nevyjímaje. Výkon motoru je 250 W (maximální 500W), rozsah asistence 40-225 %, točivý moment 35-48 Nm. Tento středový pohon využívá baterie Lithium-Ion 36V/8.2 Ah (300 Wh) nebo 36V/11.1 Ah (400 Wh)

horske elektrokolo bosch felt

Bosch Performance Line


Je navržený především pro sportovní jezdce, vyžadující větší výkon. Design je uzpůsoben tak, aby co nejlépe motor „zapadl“ do rámu. Umožňuje výbornou průchodnost terénem, jednotka Bosch Drive Unit je popsána výše. Najdeme ho na elektrokolech především vyšší třídy. Vzhledově se jedná o elegantní černou barvu jak na pohonné jednotce, tak i na cyklocomputeru. To nejpodstatnější je ale uvnitř,  motor je schopen dosáhnout kroutícího momentu až 60 Nm, což je účinné především v terénu a kopcích. Rozsah kroutícího momentu je 40-60 Nm. Rozsah asistence je 50 - 275%. Tento středový pohon využívá baterie Lithium-Ion 36V/8.2 Ah (300 Wh) nebo 36V/11.1 Ah (400 Wh)

horske elektrokolo bosch felt

Bosch Power Pack

Nové baterie Bosch Power Pack s kapacitou 300 a 400 Ah jsou nyní viditelně menší, kompaktní design tak perfektně padne k rámu, kde nezabírá tolik místa. Obě baterie existují ve dvojím provedení, buď na spodní rámovou trubku a nebo jako součást zadního nosiče. Nově mají baterie také speciální zásuvku pro nabíjení přímo na rámu elektrokola. Nabíječka váží nyní méně jak 800 g a má nový konektor, který se zmenšil a lépe se zasouvá do baterie. Nabíjení se zkrátilo na 2,5 hod. (300 Ah) a 3,5 hod. (400 Ah). Padesátiprocentního nabití lze dosáhnout již po 1 hodině (300 Ah) a 1,5 hodině  (400 Ah). Novinkou pro rok 2016 je akumulátor s kapacitou 500Wh. Ovšem 400 Wh se nadále na kola Apache i jiná montuje, máme pak na výběr obě verze. Originální baterie Bosch umíme nabídnou za nejnižší ceny na českém trhu !

 horske elektrokolo bosch felt

Bosch Intuiva


Ovládací panel a dálkové ovládání na řídítkách Bosch Intuiva je součástí každého elektrokola se středovým pohonem Bosch. Na výběr máme ze čtyřech režimů asistence Eco/Tour/Sport/Turbo, na kterém můžeme ujet v závislosti na hmotnosti jezdce, povětrnostních podmínkách a povaze terénu 70-175 km. (dle nastavení stupně asistence). Displej je podsvícen, kromě ujetých km, času a režimu asistence nás informuje graficky o výkonu motoru a dojezdu  v reálném čase. Vše lze ovládat palcem tlačítky na řídítkách.

horske elektrokolo bosch felt

 

 

Shimano Steps

 

 

 

 

 

 

Apache Manitou nejen s pohonem Bosch

Na snímcích elektrokolo Apache Manitou se středovým pohonem Bosch. K dispozici jsou varianty Bosch Performance CX - baterie 500 Wh, Bosch Active - baterie 500 Wh, Bosch Active - 400 Wh. Stejný rám  se také prodává se středovým pohonem Shimano Steps. Dále je k dispozici ebike Manitou E1 - se středovým pohonem Bafang a Manitou E3/E5/E7 se zadním pohonem 8FUN.  Pro všechny verze platí obecně - Manitou symbolizuje u Apache kola velikosti 27.5".

 

 

elektrokolo apache bosch 2016

elektrokolo apache bosch 2016

 

 

Apache Manitou E1  - Bafang a Apache Manitou E3 - zadní pohon 8FUN

 

elektrokolo bosch apache 2016

elektrokolo bosch apache 2016

 

 Celkový pohled na Apache Manitou Bosch

 

elektrokolo bosch apache 2016

 

 

Dámská  horská elektrokola Apache

 Pro rok 2016 Apache nasazuje i několik modelů horských elektrokol 27,5" speciálně pro ženy, s názvem Yamka. Pod označením E1 je k dispozici stroj se středovým pohonem Bafang Max Drive.  Bike s 500 Wh baterií stojí příjemných 49 990 Kč. Yamka E3  a E5 využívají zadní nábojové motory. Nejlevnější E5 stojí 33 990 Kč. K mání jsou velikosti 16-18" a prima barvičky

 

Na snímcích Yamka E5 a světle zelená krasavice Yamka E1

 

elektrokolo apache bosch 2016

 

elektrokolo apache bosch 2016

elektrokolo apache bosch 2016

 

 

 Hawk jede na dvětadvacítkách

Apache Hawk je synonymum pro 29ky. V nabídce je v podstatě to samé, jako u modelu 27,5 Manitou. tedy středové motory Bosch v různých modifikacích, středový systém Bafang Max Drive a zadní nábojové systémy 8FUN.

 

elektrokolo apache bosch 2016

 horske elektrokolo apache hawk 2016

 horske elektrokolo apache hawk 2016

 horske elektrokolo apache hawk 2016

 Canon EOS 5D

Stránky: | 1 |

Celoodpružené horské elektrokolo Apache Scalp 27.5 Bosch Performance 400Wh 2016 AKCE

ELEKTROKOLA APACHE

-27.1% 95 990,00 Kč
69 990,00 Kč

Celoodpružené horské elektrokolo se středovým pohonem Bosch Performance. Pohonný systém Bosch Performance s maximálním točivým momentem 60 Nm. Baterie Bosch PowerPack 400 Wh, multifunkční LCD displej, micro USB zásuvka na displeji, odpružená vidlice FOX 32 Float, tlumič FOX Float, přední a zadní zdvih 120 mm, přehazovačka Shimano XT , hydraulické kotoučové brzdy Shimano

Vložit do košíku

Horske elektrokolo Apache MANITOU 27.5 SHIMANO STEPS 2016 AKCE

ELEKTROKOLA APACHE

-29.8% 56 990,00 Kč
39 990,00 Kč

Horské elektrokolo se středovým pohonem Shimano STePS. Středový pohon Shimano Steps s maximálním točivým momentem 50 Nm Baterie Shimano 11,6 Ah Multifunkční LCD displej Odpružená vidlicie se zamykáním Přehazovačka Shimano Deore Hydraulické kotoučové brzdy Shimano

Vložit do košíku

Horské elektrokolo Apache MANITOU 27.5 BOSCH ACTIVE 500 Wh 2016 AKCE

ELEKTROKOLA APACHE

-30% 69 990,00 Kč
48 990,00 Kč

Horské elektrokolo se středovým pohonem Bosch Active. Pohonný systém Active s maximálním točivým momentem 50 Nm Baterie Bosch PowerPack 500 Wh Multifunkční LCD displej Micro USB zásuvka na displeji Vzduchová odpružená vidlice se zamykáním Přehazovačka Shimano XT Hydraulické kotoučové brzdy Shimano Kónická hlavová trubka

Vložit do košíku

Horské elektrokolo Apache MANITOU 27.5 BOSCH PERFORMANCE CX 500 Wh 2016 AKCE

ELEKTROKOLA APACHE

-29.3% 74 990,00 Kč
52 990,00 Kč

Horské elektrokolo se středovým pohonem Bosch Performance CX. ohonný systém Bosch Performance s maximálním točivým momentem 75 Nm Baterie Bosch PowerPack 500 Wh Multifunkční LCD displej Micro USB zásuvka na displeji Vzduchová odpružená vidlice se zamykáním Přehazovačka Shimano XT Hydraulické kotoučové brzdy Shimano Kónická hlavová trubka

Vložit do košíku
Stránky: | 1 |
Ve�ker� pr�va vyhrazena.
©2020 FELT BIKES.CZ - Cyklistický eshop