CELOODPRUŽENÁ KOLA 26/29/27.5 - 29 XC - EDICT

Felt Edict FRD 2018 

Cena: Kč s DPH
Velikost:
Dostupnost:Běžně dodáváme do 3 dnů
Množství:
Našli jste lepší cenu? Kontaktujte nás!

Edict FRD je vrcholem inženýrství horských kol Felt. Díky „Feltovské“ legendární platformě zadního pérování FAST a speciální konstrukci rámu je Edict FRD nejlepší závodní XC kolo. Naše patentovaná konstrukce z karbonových vláken UHC Ultimate + Textreme přináší nejlehčí a nejpevnější rám v rodině Edict. Vybaven je vidlicí RockShox SID Word Cup, tlumičem RockShox Deluxe RT, 12-stupňovou sadou Eagle SRAM XX1 a koly DT Swiss XRC1200. Edict FRD byl postaven tak, aby vás s lehkostí dovezl na vrchol hory i k vrcholným pódiovým umístěním.

Felt Edict FRD 2018

Nedávné třetí místo v na Mistrovství světa v XC svědčí o kvalitě fullů Felt Edict generace 2018. Thomas Litscher začal míst úspěchy hned, jak přišel do nového týmu. Další úspěch s Edictem  bylo třetí místo v Cape Epic, plus vítězství na maratonu Roc D'Azur od švýcarského jezdce Nicoly Rohrbacha. Na americké závodní scéně  Larissa Connors, vyhrála každý závod, který jela v minulé sezóně, samozřejmě opět v režii Felt Edict.


Nový Edict je o 450 gramů lehčí než jeho předchůdce.  (FRD)  Ovšem nejen to, rám je také o 15% tužší. Je to ohromující úspěch konstruktérů Feltu, z něhož budou závodníci získávat obrovské výhody, včetně rychlejší akcelerace, lepších schopností ve výjezdech a celkově pak rychlejších časů.

 Felt Edict FRD 2018

 

Felt Edict FRD 2018

 

Felt Edict FRD 2018

 

Geometrie modelů Edict 2018 byla na základě zpětné vazby od závodníků z týmu Felt v mnohém vylepšena. Sedlový úhel se zvýšil o 1,3 °, aby se zlepšila poloha jezdce při výjezdech, naproti tomu hlavový úhel se snížil o o 1,5 ° až na 70 °. Což biku pomůže ve sjezdech. Byla také zkrácena zadní stavba o 14mm oproti předchůdci.


Zadní stavba prodělala i změny co se týká prostoru pro širší plášť, zde nyní najdeme více místa. Zadní osa je dlouhá 148mm. Nyní tak není problémem plášť 2,4“. Přepracován byl i systém pružení, kdy pak došlo u křivky pákového efektu ke zlepšení funkce systému. Nově byla také použita metrická ložiska, která mají oproti ložiskám v pouzdrech menší tření, zadní stavba je tak účinnější.

Felt vyrábí již desetiletí karbonové rámy té nejvyšší kvality a využívá u nich konstrukční metody včetně "InsideOut" a "Modular Monocoque Construction". Top řada Edict FRD využívá karbonové vlákno TeXtreme®, materiál vyráběný firmou Oxeon ve Švédsku. Nový Edict tak patří právem k nejlepším fullům své kategorie současnosti.

 

 

Felt se ve světě celoodpružených kol proslavil virtuálním systémem Equilink. Ten byl charakteristický spojovacím táhlem obou ramen. Systém byl nahrazen novým s názvem Fast. Equlink by byl i v případě 100mm zdvihu zbytečný, navíc u nového rámu není na táhlo ani prostor. Fast vsadilo na jeden čep v oblasti převodníku a pružnost karbonu bez čepu v oblasti zadní boost osy. Nejdůležitější je ovšem tzv. předpružení u horních ramen zadní kyvky. Ty při nezatíženém rámu tlačí směrem do zdvihu. Při zanoření na třicetiprocenntí SAG dochází k neutrálnímu pnutí . V maximálním zdvihu dochází ke snaze se roztahovat, tedy působit proti zdvihu. Vzhledem k těmto vlastnostem je zadní stavba mimořádně citlivá na malé rázy a při tom je křivka odpružení progesivní charakteristiky. Citlivost se podařilo navýšit i díky použití ložisek do metrického tlumiče. 

 

Materiál rámu: Felt Edict FRD XC, UHC Ultimate + TeXtreme karbon, boost 148x12mm
Vidlice: RockShox SID, vzduchová, Lockout – ovládání na řídítkách, systém OneLock, boost 110x15mm
Zdvih: 100 mm
Tlumič: RockShox Deluxe RT – ovládání na řídítkách, systém Sprint
Řazení: Sram XX1 Eagle, 1x12
Přehazovačka: Sram XX1 Eagle, 12 rychl.
Kazeta: Sram XG1295, 12 rychl., 10-50 zubů
Kliky: Sram XX1 Eagle, 34 zubů, (S - 170mm, M/XL - 175mm)
Hlavové složení: FSA NO.42ACB-A, 1.125“-1.5“, integrované
Představec: Race Face Turbine (S/M - 70mm, L – 90mm, XL - 100mm)
Řidítka: Race Face Next karbon, 720mm
Brzdy: Sram Level Ultimate, hydraulické, 180/160mm
Kola: DT Swiss XRC1200
Pláště: Schwalbe Rocket Ron / Racing Raplph Evo, 29“ x 2.25“
Sedlovka: Race Face Next SL, karbon (30.9x400mm)
Sedlo: Prologo Nago X10
Barva: matný karbon
Velikosti: S(16“), M(18“), L(20“), XL(22“)
Váha: 10,3 kg

« zpět
Ve�ker� pr�va vyhrazena.
©2019 FELT BIKES.CZ - Cyklistický eshop